Lawenda

Każdego roku o tej porze u mnie lawendowe żniwa. Nim lawenda trafi do szafy minie jeszcze trochę czasu. Ten czas wypełniam między innymi szyciem woreczków, w których umieszczę lawendowy susz.

W tym roku do ozdobienia woreczków nie wykorzystywałam motywu lawendy, a jedynie hafty w lawendowych kolorach. Z motywem lawendy uszyłam także poszewkę na poduszkę (40x40cm). Ten piękny len zakupiłam w pasmanterii u Edyty. Ponieważ nigdzie nie mogłam dostać wypustki w odpowiednim kolorze wykonałam ją sama. Szycie poduszki z taką wypustką to dla mnie nowe doświadczenie.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę pięknych wakacyjnych dni.

12 myśli do „Lawenda”

  1. Wiolu cudeńka!!! To wszystko jest tak pięknie wykonane i kolorystycznie zgrane, że sama lawenda zeszła już na drugi plan, Moje woreczki wykonane zawsze na szybko nijak się mają do Twoich. Jestem pod wrażeniem precyzji wykonania i ciekawych haftów, a podusia prześliczna. Zrobiłaś ciekawą aranżację i świetne zdjęcia Pozdrawiam serdecznie

  2. Ale lawendowo !
    Woreczki bardzo mi się podobają a ta lawendowa wypustka przy poduszce podkreśla kolorystycznie wzór na materiale. Pięknie to wygląda!

  3. Piękne są Twoje haftowane woreczki na lawendę. Mam koleżankę, która uprawia pole lawendy , a później robi bukieciki, a pozostały susz pakuje w woreczki, ręcznie malowane. Twoje woreczki to prawdziwe cudeńka, a gdy jeszcze powędruje do nich lawenda – to już w ogóle super upominek. Pozdrawiam :))

    1. Każdy kto uprawia lawendę w jakiś sposób stara się ją później zagospodarować. Lawendowe bukieciki w szafach, czy woreczki z suszem są dużo lepsze niż „lawendowe” chemiczne saszetki jakie można dostać w sklepach. Moje woreczki często są takimi małymi prezencikami ku zadowoleniu obu stron. Pozdrawiam.

    1. No cóż, takie ich przeznaczenie, ale można powiesić je także na widoku. Wieszak w łazience czy w przedpokoju to także dobre dla nich miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *